Bardzo niebezpieczne zdarzenie chemiczne na trasie Połajewo-Siekówko

W dniu 11 marca 2019 r. około godziny 10.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na trasie Połajewo – Sierakówko. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały w przydrożnym rowie, na łuku drogi wojewódzkiej nr 178 przewrócony na dach samochód ciężarowy wraz z naczepą.


Kierujący samochodem doznając ogólnych obrażeń samodzielnie opuścił kabinę ciągnika siodłowego. W związku z zagrożeniem chemicznym od strony wyciekającego paliwa do działań została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Piły w celu przepompowania oleju napędowego z rozszczelnionych  zbiorników paliwowych do podstawionych pojemników zastępczych. Na miejsce zdarzenia przybył przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich z Czarnkowie, oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Czarnkowa.

W działaniach brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie i 3 zastępy zSpecjalistycznej Grupy Chemiczno-ekologicznej z Piły, oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa oraz Sierakówka. W trwającej ponad 8 godzin akcji ratowniczej brało udział łącznie 31 strażaków.

 

Opracował: mł. bryg. Tomasz Cybulski
Zdjęcia: mł. ogn. Łukasz Ibsz

straz.czarnkow.psp.wlkp.pl

(Visited 398 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz