Nowy Tomyśl: Ten teren powinien być zabezpieczony!? Tam bawią się dzieci! Alarmują mieszkańcy [ZDJĘCIA, FILM]

Czy teren ten nie powinien być zabezpieczony?

Od marca trwają prace związane z przebudową i modernizacją ulicy Piłsudskiego w Nowym Tomyślu. To jedna z długo oczekiwanych inwestycji w mieście.


W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu odcinek przebudowywanej ulicy podzielony został na dwa etapy, zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu. Kierowcy już zdążyli przyzwyczaić się do pewnych utrudnień, a planowany termin zakończenia inwestycji to 9 sierpnia 2019 r. Postęp prac jest widoczny.

Jedna rzecz, na którą zwrócili uwagę nasi czytelnicy to teren gdzie zgromadzone są materiały potrzebne przy modernizacji ulicy, betonowe studzienki, kruszywo, rury itp. Materiały te składowane są na placu przy ul. Broniewskiego. Jednak plac ten nie jest ogrodzony i w żaden sposób zabezpieczony czy oznakowany.

Jak alarmują czytelnicy, mieszkańcy pobliskich posesji:

 Na tym placu popołudniami bawią się dzieci! Tam może dojść do tragedii! Czy ten teren nie powinien być zabezpieczony?! Ciężarówki z towarem nawracają na chodniku, a nieopodal biegające dzieci!? Oby nie doszło do nieszczęścia!

Być może obawy naszych czytelników o najmłodszych i bezpieczeństwo są przesadzone jednak o zabezpieczenie tego terenu zapytaliśmy inwestora Gminę Nowy Tomyśl oraz Powiatowego Inspektora Budowlanego.

Głównym aktem wykonawczym określającym zasady bezpiecznego składowania i transportu na budowie jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.

Fot: Wielkopolskamagazyn.pl
(Visited 420 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz