Nowy Tomyśl – Szkolenie przedstawicieli 22 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Buku, Grodziska Wlkp., Opalenicy, Lwówka Wlkp., Nowego Tomyśla, Powodowa, Rakoniewic, Wolsztyna i Zbąszynia

Szkolenie

W dniu 14 lutego 2017 r. w  Nowym Tomyślu działacze  22  Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Buku, Grodziska Wlkp., Opalenicy, Lwówka Wlkp., Nowego Tomyśla, Powodowa, Rakoniewic, Wolsztyna i Zbąszynia odbyli szkolenie dotyczące przygotowań i przeprowadzenia  Walnych Zebrań w ogrodach.

Omówiono i podsumowano  przebieg przeprowadzonego powszechnego przeglądu wszystkich ROD oraz realizacja zaleceń  wydanych przez OZ PZD w Poznaniu.

Innym tematem było omówienie pozyskiwania funduszy z budżetów obywatelskich czy też z Funduszy ochrony środowiska a także ze środków finansowych przeznaczonych  dla organizacji pozarządowych, biorąc udział w konkursach ogłaszanych przez burmistrzów miast.

Kolejnym tematem były  sprawy związane z regulacją gruntów  w tym aktualizacja planów zagospodarowania ROD , w wielu przypadkach ogrody położone są częściowo na innych terenach , które nie są  w naszej dyspozycji, dlatego należy rozwiązać problemy roszczeń do gruntów ROD. W dyskusji prezesi mówili o problemach występujących w ogrodach oraz prosili o większą pomoc prawną ze strony OZ PZD.

Szkolenie przeprowadzi I wiceprezes OZ PZD w Poznaniu kol. Sylwester Chęciński oraz członek Prezydium OZ PZD  Józef Kasprzak.

W szkoleniu uczestniczyła jako gość Pani Danuta Gielec przedstawicielka Burmistrza Nowego Tomyśla.

Miłym akcentem szkolenia było wręczenie Dyplomu Krajowej Rady PZD z okazji Jubileuszu 35-lecia Polskiego Związku Działkowców Pani Teresie Kaczmarek z ROD Zakątek w Opalenicy, oraz  Dyplomów Uznania  za duży wkład pracy przy  „Powszechnym przeglądzie zagospodarowania ROD i działek w  2016 roku” Panom Zdzisławowi Janowicz, Wacławowi Kaczorowskiemu, Jackowi Kluj, Janowi Zboralskiemu  wszyscy z Wolsztyna oraz Janowi Majka z Opalenicy i Andrzejowi Oracz z Grodziska.

 

Fot. Nella / Wielkopolskamagazyn.pl

Uczestnicy szkolenia podjęli stanowisko skierowane do Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej Pana Adama Michnika w  temacie ataków Gazety na działkowców i Stowarzyszenie ogrodowe PZD.

(Visited 272 times, 1 visits today)

Leave a Reply