Nowy Tomyśl – Światowy Dzień Inwalidy pod hasłem Polska krajem przyjaznym osobom niepełnosprawnym

Polska krajem przyjaznym osobom niepełnosprawnym – pod takim hasłem  w miniony wtorek 24 kwietnia w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorem współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydarzenia był Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

Serdeczne słowa i wyrazy uznania do licznie zgromadzonej publiczności skierowali m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, organizacji, pozarządowych, instytucji, firm oraz zaprzyjaźnieni seniorzy i osoby niepełnosprawne zrzeszeni w kołach PZERiI. Życzenia w imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego przekazał Ireneusz Kozecki – starosta nowotomyski.

Zainteresowaniem publiczności cieszyły się prezentacje dotyczące działalności placówek wsparcia dziennego dla osób z niepełnosprawnościami. Na nowotomyskiej scenie zaprezentowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Grońska i Zbąszynia oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Tomyślu.

W części artystycznej zaprezentował się zespół „Tamburino” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu. Doniosłej uroczystości towarzyszyła XVII Powiatowa Wystawa Prac Plastycznych Osób z Niepełnosprawnością zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.

Źródło: Powiat Nowotomyski

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 268 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz