DKF „Zmruż Oczy” – Lwówek na edycję lwówecką Short Waves Festival

DKF „Zmruż Oczy” – Lwówek zaprasza na edycję lwówecką Short Waves Festival. tj. festiwalu, który przyjeżdża do Twojego miasta! W programie projekcje krótkometrażowych filmów polskich twórców! 

Pokaz filmów krótkometrażowych odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Lwówek. Al. Sczanieckiej 56, 64-310 Lwówek. WSTĘP WOLNY!!

Short Waves Festival to sieć filmowych wydarzeń, rozproszonych w przestrzeni miejskiej. Ich trzonem są pokazy konkursowe – zestawy starannie wyselekcjonowanych filmów krótkometrażowych obejmujących cztery kategorie: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera i eksperymentalne unxpctd.mov. Istotnym punktem programu pozakonkursowego jest w tym roku fokus na kino niemieckie, w ramach którego zaprezentowane zostaną sety filmowe z m.in: ZEBRA Poetry Film Festival oraz Kurzfilmtage Oberhausen, retrospektywa Christopha Girardeta oraz wystawa Matthiasa Wermke i Mischy Leinkaufa. W programie znajdą się także krótkie animacje i fabuły z zeszłorocznych nominacji oskarowych – Oscar® Nominated Shorts oraz program filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nowych propozycji pojawi się sekcja krótkich metraży podejmująca temat odmienności seksualnej, kulturowej i rasowej – New Queer Visions.

Ważną część programu stanowią sekcje filmowe dedykowane konkretnym grupom wiekowym, dzieciom: SWF Familijnie oraz seniorom: program Stary człowiek i może. Po raz pierwszy na festiwalu pojawi się unikatowy set wideoklipów Saving Pop Culture z Kurzfilmtage Oberhausen. Nie zabraknie wydarzeń specjalnych, takich jak Kino Fusion czy Random Home Cinema, czyli słynnych już pokazów w prywatnych mieszkaniach poznaniaków. Podczas festiwalu odbędzie się wiele spotkań i dyskusji branżowych w ramach European Short Pitch i Poznań Industry Weekend, w tym warsztaty projektowe i scenopisarskie. Program dopełnią afterparty w klubie festiwalowym, który w tym roku mieści się w klubie Las na Małych Garbarach. Wydarzenia odbędą się w kilkunastu miejscach na terenie Poznania: w kinach studyjnych, klubach i centrach kultury.

(Visited 106 times, 1 visits today)

Leave a Reply