Uszkodzenie sufitu w gimnazjum, 7 osób zostało przekazane pogotowiu ratunkowemu

Z sufitu sali komputerowej Gimnazjum nr 61 odpadł fragment tynku. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, pracownicy nadzoru budowlanego oraz przedstawiciel Prezydesufitu sali komputerowej Gimnazjum nr 61 odpadł fragment tynku. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, pracownicy nadzoru budowlanego oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Poznania.

Do zdarzenia doszło w Gimnazjum nr 61 przy ul. Słowackiego 58. Z sufitu sali, w której przebywało 11 uczniów, odpadł fragment tynku.

– Na miejscu natychmiast pojawiły się służby. 7 osób zostało przekazane pogotowiu ratunkowemu – wyjaśnia kpt. Michał Kucierski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Obrażenia były niewielkie. Żaden z uczniów nie został przewieziony do szpitala. W szkole, poza służbami ratunkowymi, pojawili się pracownicy nadzoru budowlanego oraz Witold Rewers, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.

– Młodzież wróciła już do zajęć. Sala informatyczna, w której doszło do wypadku oraz pomieszczenie bezpośrednio nad nią, zostały wyłączone z użytkowania. Przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego prowadzi teraz czynności, które mają ustalić przyczynę zdarzenia. Dowiedzieliśmy się, że szkoła posiadała aktualny przegląd budynku – wyjaśnia Witold Rewers.

Daria Pertek/biuro prasowe

 

(Visited 230 times, 1 visits today)

Leave a Reply