Nowy Tomyśl: Rozmawiano o historycznych obchodach

6 marca br. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner spotkał się z ppłk Mariuszem Filem dowódcą batalionu logistycznego 17. WBZ w Międzyrzeczu.


Podczas spotkania rozmawiano o zaplanowanych na czerwiec tego roku obchodach 80. rocznicy przekazania broni ze zbiorów Funduszu Obrony Narodowej w Nowym Tomyślu. Dokonano wstępnych ustaleń na temat sprzętu, jaki będzie eksponowany przez 17. Brygadę Zmechanizowaną podczas uroczystości. Przeanalizowano także trasę przejazdu ciężkiego sprzętu wojskowego i przemarszu wojska przez miasto.

Na realizację zadania pn. „Armii w darze. 80. rocznica przekazania broni ze zbiorów Funduszu Obrony Narodowej w Nowy Tomyślu” Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii uzyskało dotację z budżetu Gminy Nowy Tomyśl w wysokości 10 100,00 zł.

W załączeniu prezentujemy zdjęcia ze spotkania oraz archiwalne zdjęcia ze zbiórki na Fundusz Obrony Narodowej, z lipca 1938 roku. Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.
Źródło: nowytomysl.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 178 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz