NOWY TOMYŚL: Powstaje hala sportowa w Borui Kościelnej! Akt erekcyjny podpisali Wojewoda, Posłowie, Burmistrz, Radni i Ksiądz [ZDJĘCIA]

Wmurowanie kapsuły czasu pod budowę hali sportowej w Borui Kościelnej!

18 października br. nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego przez władze samorządowe i wykonawców oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Borui Kościelnej.


Władze samorządowe Gminy Nowy Tomyśl podjęły się realizacji inwestycji wdrażając plan zrównoważonego rozwoju oraz zaspokajając potrzeby społeczne mieszkańców.
W wybudowanym obiekcie dzieci przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne, będą mogły uprawiać różne dyscypliny sportu.

Inwestorem i zleceniodawcą budowy hali sportowej jest Gmina Nowy Tomyśl, która na realizację zadania pozyskała 5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład –Programu Inwestycji Strategicznych, a jego wartość całkowita wynosi prawie 10 mln zł.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Budownictwo M. Całus Sp. z o.o. sp. k. z Borui Nowej oraz Całus Sp. z o.o. sp. k. z Borui Nowej. Autorem projektu jest Maatproject
Sp. z o.o. Przemysław Jahns z Poznania.

Gmina Nowy Tomyśl

W uroczystości uczestniczyli m.in. Posłowie Krzysztof Czarnecki i Marcin Porzucek oraz Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński .

(Visited 165 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz