Nowy Tomyśl: Oficjalnie odsłonięto mural przedstawiający wizerunek Jana Ptaszyna Wróblewskiego [ZDJĘCIA,FILM]

Na ścianie budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, powstał mural przedstawiający wizerunek Jana Ptaszyna-Wróblewskiego – Polskiego muzyka jazzowego od lat związanego z Nowym Tomyślem. Dzieło stanowi nawiązanie do nowotomyskiego „Big Band Festiwalu”, którego pomysłodawcą był miejscowy artysta i muzyk Pan Karol Rogacz.

Gościem honorowym oraz Przewodniczącym Jury festiwalu był właśnie Jan Ptaszyn- Wróblewski. Festiwal na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń organizowanych na terenie Gminy Nowy Tomyśl i odbywa się corocznie w czerwcu w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. W roku 2010 z okazji Jubileuszu 15.lecia Big Band Festiwalu, Jan Ptaszyn- Wróblewski został uhonorowany przez tutejszą Radę Miejską tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowy Tomyśl”. Tego roku Burmistrz Nowego Tomyśla wyszedł z inicjatywą uczczenia  znanego muzyka w sposób twórczy, zlecając namalowanie dzieła artyście Jarosławowi Fabisiowi, który niejednokrotnie upiększał miasto swoimi malunkami.

Symboliczne odsłonięcie muralu odbyło się w dniu 30 kwietnia br. (czwartek), o godz. 13:00.

Powstaje kolejny mural na terenie miasta.

W Nowym Tomyślu w ostatnim czasie, w różnych punktach miasta, powstało kilka ciekawych murali głównie o tematyce historycznej.

Jak informują naszą redakcję czytelnicy:

w Nowym Tomyślu powstaje kolejny, zapowiadający się bardzo interesująco, o nieco innej od już istniejących bo muzycznej tematyce.

Najnowsze dzieło dekoracji ściennej ozdabia budynek Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej od strony muszli koncertowej.

(Visited 2 155 times, 1 visits today)

Leave a Reply