Nowy Tomyśl: Nocna akcja Straży Pożarnej. Nie stwierdzono widocznych oznak pożaru.[AKTUALIZACJA]

AKTUALIZACJA :

Wczoraj o godz. 22:29 przyszło zgłoszenie do SKKP o zadymieniu w jednej z hal produkcyjnych na terenie Firmy Aesculap Chifa.


Jak się okazało po dojeździe pierwszych zastępów, że doszło do przegrzania przewodów elektrycznych w rozdzielni prądowej w hali produkcyjnej. Strażacy rozłączyli zasilanie, przewietrzyli halę, sprawdzili kamerą termowizyjną i na tym zakończyły się działania.
– Informuje kpt. Damian Żukrowski Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej


Zgłoszenie 02.11.2020 r. godz.: 22.29
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pracownika ochrony, który przekazał informacje KDR, iż w pomieszczeniu rozdzielni elektrycznej w budynku produkcyjnym załączyła się czujka dymu oraz występuje zadymienie, z budynku przed przybyciem SP ewakuowało się 40 osób.
Działa SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania do budynku, sprawdzeniu pomieszczenia rozdzielni elektrycznej pod kątem widocznych oznak pożaru (za pomocą kamery termowizyjnej), przewietrzeniu pomieszczenia rozdzielni. Po sprawdzeniu całego pomieszczenia nie stwierdzono widocznych oznak pożaru. Poszkodowanych brak.

Do zdarzenia zadysponowano:
3 zastępy JRG Nowy Tomyśl: GCBARt, GBA, SD 30
1 zastęp OSP Boruja Kościelna
1 zastęp OSP Jastrzębsko Stare

mł. asp. Marcin Kozica
Starszy Inspektor
KP PSP Nowy Tomyśl

Jak informują naszą redakcję czytelnicy w poniedziałek 2 listopada po godzinie 22 doszło do pożaru na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ul. Tysiąclecia.


 

Na miejsce udały się jednostki Państwowej Straży Pożarnej. 

Więcej szczegółów już niebawem …

Fot. czytelnicy 

(Visited 11 186 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz