Zrobili budki dla kotów

30  domków dla kotów przygotowali podopieczni z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie dla  wolno żyjących zwierząt. To efekt współpracy ze Stowarzyszeniem „Kocia Łapka”, które zajmuje się m.in. sterylizacją i kastracją bezdomnych zwierzaków.


Domki zostały zrobione z materiałów z recyklingu i koszt ich wykonania był znikomy. Wykorzystano do tego kartony, styropian i folię. Te pochodziły też z darów od mieszkańców Pleszewa.
– Budki wspólnie z członkami Stowarzyszenia robili nasi uczniowie, którzy należą do kółka wolontariackiego zajmującego się bezdomnymi zwierzętami. To jeden z elementów zajęć pozalekcyjnych, w których dobrowolnie biorą udział.  – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
Wykonanie jednej budki dla kotów jest bardzo proste i szybkie.
– Trudno określić, ile  w Pleszewie żyje bezdomnych kotów. Myślę, że jest ich naprawdę dużo. Budki stawiamy aktualnie w miejscach, gdzie jest ich najwięcej, czyli w okolicy  bloków i ogródków działkowych. Takie informacje mamy od osób dokarmiających zwierzęta. – dodaje  Małgorzata Wysocka-Balcerek, prezes Stowarzyszenia „Kocia Łapka”.
Stowarzyszenie apeluje również do wszystkich, którym los bezpańskich kotów nie jest obojętny o dostarczanie materiałów do budowy kolejnych budek. Wspólnymi siłami z młodzieżą z pleszewskiego CKiW  będzie je przygotowywało na zbliżający się okres zimowy.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz