Nowy Tomyśl: Groźnie na łuku drogi

W dniu 3 lutego 2021 roku o godz. 12:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na obwodnicy Nowego Tomyśl.


Do działań zadysponowano trzy zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które określiły miejsce jako skrzyżowanie ul. 3 Stycznia z drogą wojewódzką 305. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który na łuku drogi wjechał i zawisł na barierze energochłonnej. Kierująca samochodem mieszkanka gm. Miedzichowo znajdowała się poza pojazdem pod opieką innego uczestnika ruchu, który zatrzymał się aby udzielić pomocy.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego), kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu zanieczyszczeń powypadkowych z jezdni. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po przeprowadzonym badaniu poszkodowanej podjął decyzję o przewiezieniu jej do szpitala w Nowym Tomyślu.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski
(Visited 6 017 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz