Nowy Tomyśl / Grodzisk Wlkp. / Wolsztyn – Międzypowiatowe działania ruchu drogowego. Blisko tysiąc osób przebadanych na zawartość alkoholu.

W miniony poniedziałek, od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze ruchu drogowego z Nowego Tomyśla wspólnie z policjantami ruchu drogowego z Grodziska Wielkopolskiego i Wolsztyna prowadzili kontrole kierowców pod kątem ich stanu trzeźwości. Podczas kilkugodzinnych działań, policjanci przeprowadzili niespełna tysiąc takich badań.

Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze w białych czapkach z Nowego Tomyśla przeprowadzili kolejną taką akcję, tym razem z policjantami z Wolsztyna oraz Grodziska Wielkopolskiego. Łącznie przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu było niespełna tysiąc osób.

Napawa optymizmem fakt, że jedynie dwóch rowerzystów zdecydowało się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne.

Policjanci oprócz badań trzeźwości kontrolowali również prędkość, zwracali uwagę na to, czy kierujący i podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, jak również sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

(Visited 260 times, 1 visits today)

Leave a Reply