Nowym Tomyślu – Winda w ZSOiP im. M. Kopernika oddana do użytku

Dziś w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku windy, która ułatwi przemieszczanie się pomiędzy piętrami w budynku szkoły uczniom z niepełnosprawnościami.

Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Ryszard Tratwal. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: wicekurator oświaty Krzysztof Błaszczyk, dyrektor wielkopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Anna Skupień, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Maria Galas, członkowie Zarządu Powiatu Nowotomyskiego, sponsorzy i osoby zaangażowane w powstanie tej inwestycji.

Zakup i montaż windy możliwy był dzięki realizacji w ramach „Programu wyrównywania różnic pomiędzy regionami III” projektu pn.: „Likwidacja barier architektonicznych w budynku szkoły przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu”.

Łączny koszt inwestycji wyniósł niecałe 139.000,00 zł. Dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 40.000,00 zł. Inwestycja tego typu jest pierwszą zrealizowaną w placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat na terenie Nowego Tomyśla i drugą na terenie Powiatu Nowotomyskiego. Pierwsza winda zamontowania była bowiem w 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbąszyniu, również w ramach dofinansowana ze środków PFRON.

źródło: facebook.com/Powiat Nowotomyski

(Visited 239 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz