Nowy Tomyśl: Dziki w centrum miasta

W dniu dzisiejszym, 30 września, otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych czytelników o biegających w okolicy ulicy Tysiąclecia w Nowym Tomyślu dzikach. Dziki widziane były wczesnym rankiem około godziny 5.

Od lat z problemem dzików borykają się również nowotomyscy działkowcy. Dziki na terenie ogródków działkowych co roku wyrządzają olbrzymie szkody. 

O dzisiejszym zdarzeniu z dzikami poinformowaliśmy Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, zadając kilka pytań w tej sprawie.


 

Odpowiadając na zadane pytanie uprzejmie informuję,że Straż Miejska nie miała zgłoszeń o przemieszczaniu się dzików w obrębie miasta. Dziękujemy za sygnał, zostaną podjęte działania w celu ustalenia czy był to pojedynczy incydent , czy dziki pojawiają się tam częściej.  W związku z panującym  ASF w okolicach naszej gminy myśliwi dokonują intensywnych odstrzałów sanitarnych w lasach, zwierzęta w skupiskach ludzkich czują się bezpieczniej, dlatego coraz bliżej podchodzą pod nasze domostwa. Jedynym prawnie dopuszczonym działaniem prewencyjnym w zwartej zabudowie miejskiej jest ich płoszenie,a ze względów bezpieczeństwa odpada odstrzał. Odłów oraz wywózka do lasu jest obecnie zabroniona w związku z panującą epidemią wśród  zwierząt  –  afrykańskim pomorem świń. Dlatego będziemy monitorowali  teren i odstraszali zwierzęta.

Ewentualne zgłoszenia proszę kierować do Straży Miejskiej

Z powazaniem

A Zielińska 

Zastępca Burmistrza, Naczelnik WYDZIAŁU KOMUNALNEGO, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

(Visited 5 791 times, 1 visits today)

One thought on “Nowy Tomyśl: Dziki w centrum miasta

  • 1 października, 2020 at 11:41 am
    Permalink

    Niema co się dziwić dziką że idą do miasta, ludzie też idą do lasu i zachowóją się tak jak te dziki .Tylko dziki niezaśmiecają a ludzie jakby niewiedzieli gdzie są i myślą że śmieciarka przyjedzie posprząta ten bałagan.

    Reply

Dodaj komentarz