Ukradł portfele z niezamkniętego samochodu szybko został zatrzymany

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Złotowa, który podejrzany jest o kradzież dwóch portfeli wraz z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi w kwocie 4.000 złotych. Mężczyzna wykorzystał fakt, że właściciel pojazdu zapomniał zamknąć swój samochód.
Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” jak najbardziej pasuje do sprawy jaką zajmowali się złotowscy kryminalni. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfeli wraz zawartością. Jak się okazało właściciel pojazdu zapomniał zamknąć auto, a sprawca od razu to wykorzystał.

Policjanci wydziału kryminalnego złotowskiej jednostki zajmujący się tą sprawą, szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę. Niespełna dzień po kradzieży złodziej trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Złotowa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że zauważył, że zaparkowane auto nie jest zamknięte i postanowił sprawdzić co jest w środku. W samochodzie znalazł leżący na fotelu portfel kierowcy, a w drzwiach bocznych portfel należący do pasażera. Skradzione dokumenty, karty płatnicze oraz część gotówki została przez policjantów odzyskana podczas przeszukania miejsca zamieszkania 36-latka. Niebawem trafi do prawowitych właścicieli. Teraz o dalszym losie mieszkańca Złotowa zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy i apelujemy, aby zabezpieczać swoje mienie. Nie pozostawiać w samochodach w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych. Pamiętajmy okazja czyni złodzieja, a przede wszystkim od nas samych w dużym stopniu może zależeć, czy padniemy ofiarą kradzieży. Opuszczając pojazd, czy wychodząc z mieszkania zawsze sprawdzajmy czy dokładnie zamknęliśmy drzwi i okna.

/zlotow.policja.gov.pl/

(Visited 28 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz