Nowy Tomyśl: Co się dzieje ze szczurkami? [ZDJĘCIA, FILM]

Otrzymujemy mnóstwo pytań w temacie szczurków, które dziś rano zostały znalezione w śmietniku na jednym z nowotomyskich osiedli. Szczurkami zajęło się Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa, które podjęło działania w celu uratowania zwierząt, za co bardzo dziękujemy.


 

Jak informuje Łapa :

Dzisiejsza sytuacja po raz kolejny pokazała, że wiele osób nie ma sumienia, nie ma serca.. bo jak można skazać na śmierć małe istotki?
Chodzi o tą sytuację opisaną w artykule.
Młodziutkie małe szczurki, porzucone najprawdopodobniej nocą… Wyrzucone jak śmieci, dosłownie.. na śmietnik przy bloku nr 1 na os. Północ w Nowym Tomyślu.

Na szczęście dzięki współpracy z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, udało się odłowić szczurki w ilości 16 szt., pozostałych kilka niestety nie przeżyło.

Aktualnie zabezpieczone w naszym domu tymczasowym, jutro trafia pod opiekę fundacji zajmującej się gryzoniami.

Jeśli ktokolwiek ma informacje, kto mógł się dopuścić takiego czynu, prosimy o wiadomość do nas, na Policję lub do Prokuratury.

„Niezwykłe” szczury w śmietniku [ZDJĘCIA, FILM]

O „niezwykłych” szczurach w śmietniku na jednym z osiedli w Nowym Tomyślu poinformował naszą redakcje jeden z czytelników.
Gryzoni jest dość sporo i nie uciekają , są oswojone – komentuje czytelnik

Być może są to hodowlane zwierzęta, które znudziły się już właścicielowi ?

Sprawa została zgłoszona do Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu na której terenie znajduje się ów śmietnik.

 

(Visited 13 521 times, 1 visits today)

5 thoughts on “Nowy Tomyśl: Co się dzieje ze szczurkami? [ZDJĘCIA, FILM]

 • 2 grudnia, 2020 at 2:27 pm
  Permalink

  Mam nadzieję że, zostało to zgłoszone do odpowiednich służb a nie tylko napisano artykuł, bo jak dotarłem na miejsce to zastałem tylko dwa koty, które bardzo interesowały się tym miejscem. Jeśli tego nie zgłoszono to piszący powinien się wstydzić za samego siebie.

  Reply
  • 2 grudnia, 2020 at 5:14 pm
   Permalink

   Szczurów już nie było na miejscu?

   Reply
  • 2 grudnia, 2020 at 5:42 pm
   Permalink

   Czy może Pan podać mi lokalizacje dokładną? Chce to jeszcze raz sprawdzić.. Może wciąż gdzieś tam są.. 🙁

   Reply
 • 3 grudnia, 2020 at 7:02 am
  Permalink

  Osoba, która to zrobiła jest umysłowym plebsem społeczeństwa. Nawet osoby chorujące na głowę mają więcej oleju w głowie. Pewnie nawet rolki papieru w toalecie nie umie przeżucić i musi prosić mamę, bo nie rozumie dlaczego się obraca. Mam nadzieję że Typa lub Typiare szybko złapia i odpowiednio ukarają za umyślne narażanie zwierząt na śmierć. Może dług w roli tysiączków typa obudzi że snu.

  Reply

Dodaj komentarz