Nowy Tomyśl: Areszt dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego

Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w dniu 27 stycznia 2020 roku na drodze gruntowej pomiędzy miejscowościami Przyprostynia a Leśne Domki w gminie Zbąszyń.


Kierujący samochodem marki Seat Arosa, 27 letni mieszkaniec Przyprostyni Sebastian W. nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego ten wypadł z drogi i dachował. W wyniku doznanych obrażeń śmierć poniósł 28 letni pasażer samochodu. Jak ustalono, kierujący pojazdem Sebastian W. znajdował się w stanie nietrzeźwości. Stwierdzono u niego 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Nadto ujawniono przy nim pół grama marihuany.

Sebastian W. usłyszał zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła inna osoba, to jest popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz posiadania środka odurzającego w postaci marihuany, to jest czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej

Zobacz również… 

(Visited 5 029 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Nowy Tomyśl: Areszt dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego

 • 31 stycznia, 2020 at 2:44 pm
  Permalink

  A gdzie informacja że winowajca parę lat temu spowodował podobny wypadek gdzie w śpiączce była młoda kobieta?

  Reply
 • 5 lutego, 2020 at 8:22 pm
  Permalink

  Cud, że nikt nie zginął wtedy. Czołówka z ciężarówką z reguły inaczej się kończy.

  Reply

Dodaj komentarz