Nowy specjalistyczny sprzęt dla leszczyńskiej drogówki

Policjanci leszczyńskiej drogówki otrzymali od Starostwa Powiatowego w Lesznie nowy sprzęt specjalistyczny w postaci: sonometru, lornetki i miernika przepuszczalności światła w szybach samochodowych. Sprzęt na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Krzysztofa Nowaka przekazał Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.


Starostwo Powiatowe w Lesznie zakupiło dla policjantów z leszczyńskiej drogówki specjalistyczny sprzęt w postaci sonometru – miernika poziomu dźwięku wydobywającego się z pojazdu, miernika przepuszczalności światła w szybach samochodowych oraz lornetki. Łączna wartość zakupu wyniosła około 4.5 tysiąca złotych.

W miniony piątek (24.05.br.) w Boszkowie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu Policji. Komendant Miejski Policji w Lesznie odebrał darowiznę z rąk Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

Nowy sprzęt będzie miał zastosowanie w codziennej służbie policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, w szczególności w okresie letnim w Boszkowie w trakcie wzmożonego ruchu pojazdów.

Tego samego dnia na Jeziorze Dominickim odbyło się wodowanie policyjnych łodzi motorowych. Sprawdzono ich stan techniczny, sprawność i gotowość do pracy na wodzie. W okresie letnim specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą, korzystając z policyjnych motorówek.

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl

(Visited 48 times, 1 visits today)

Leave a Reply