Nowotomyski Urząd Pracy liderem!

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wyłonił „Liderów wykorzystania środków na aktywizację – aktywne powiatowe urzędy pracy z terenu województwa wielkopolskiego”. Samorząd Województwa Wielkopolskiego


przyznał nagrody dla trzech najlepszych oraz wyróżnił pięć powiatowych urzędów pracy w Wielkopolsce, pod względem efektywnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych.
Jednym z wyróżnionych urzędów był Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Tomyślu. List gratulacyjny w poniedziałek, 23 kwietnia podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofii Szalczyk odebrał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i dyrektor PUP Marzena Szułczyńska.

 W procedurze wyłonienia zwycięzców Wojewódzki Urząd Pracy brał pod uwagę przede wszystkim efektywność zatrudnieniową osiągniętą przez PUP oraz efektywność kosztową. Nie bez znaczenia był również poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy i Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz wysokość pozyskanych przez urząd środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej. Na wysokie miejsce Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Tomyślu wypłynął także osiągnięty przez urząd najniższy w Wielkopolsce poziom bezrobocia długotrwałego.
Procedura wyłonienia liderów oparta była na danych statystyki publicznej, będących w dyspozycji WUP w Poznaniu, zawierających wyniki działalności wszystkich powiatowych urzędów pracy województwa wielkopolskiego osiągnięte w latach 2014-2017.
Źródło: powiatnowotomyski.pl
 
(Visited 434 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz