Poznań: Bezpieczniejsze przejście dla pieszych

W połowie maja gotowe będzie nowe przejście dla pieszych przez ul. Estkowskiego na Ostrowie Tumskim. Zastąpi ono niebezpieczne przejście po drugiej stronie mostu Chrobrego, na wysokości ul. Chwaliszewo.

O natychmiastową likwidację dotychczasowego przejścia wnioskowała policja argumentując,


że dochodzi na nim do zbyt wielu wypadków. W związku z tym Komisja Bezpieczeństwa Ruchu podjęła decyzje o zmianie położenia obecnego przejścia, które znajduje się na łuku drogi. Dodatkowo piesi mają do pokonania wyniesione torowisko, co jest szczególnie nieprzyjazne dla rodziców z małymi dziećmi czy osób niepełnosprawnych.

Przejście zostanie przeniesione na drugą stronę mostu Bolesława Chrobrego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicami Wieżową i Panny Marii. Aby piesi mogli wygodnie przejść przez ulice obniżono krawężniki i dobudowano brakujące odcinki chodników, a MPK wyremontowało przebiegające w tym miejscu torowisko.

Obecnie prowadzone są prace poza pasem drogowym. Te, które trzeba przeprowadzić na jezdni są zaplanowane do wykonania w godzinach popołudniowych. Nowe przejście będzie udostępnione pieszym w pierwszej połowie maja.

ZDM
(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz