Nowe gry miejskie na derby Poznania

Derby Poznania między Lechem a Wartą są wyjątkowe. Poza doskonałą atmosferą na stadionie towarzyszą im często dodatkowe atrakcje. W tym roku z okazji derbów swoją premierę będą miały specjalne gry miejskie poświęcone historii obu klubów przygotowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.


Gry przygotowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) z okazji jubileuszu 100-lecia Lecha Poznań oraz 110-lecia Warty Poznań. Dołączają one do katalogu niemal 50 podobnych gier dostępnych w Poznaniu. Zostały opublikowano w formie kart do gry do samodzielnej rozgrywki. Oznacza to, że możemy je rozgrywać o dogodnej dla siebie porze.

– Taka forma gier, zwana często grami turystycznymi, zyskuje od lat sporą popularność jako atrakcyjna forma odkrywania tajemnic miasta – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT. – Sprawdzą się doskonale jako propozycja na rodzinne spacery. Dzięki nim seniorzy mogą sobie przypomnieć dawne stadiony, a młodsi mają szansę poznać ciekawostki z historii obu klubów. Zabawa w każdą grę (nie licząc przejazdów) zajmuje około dwóch godzin. Przewodnikami w grach są piłkarze bądź postaci symbolizujące najważniejsze etapy rozwoju klubów. Zadaniem graczy jest odnalezienie miejsc związanych z historią „Kolejorza” i „Zielonych”, a następnie rozwiązanie zagadek lub rozpoznanie detali ze zdjęć. Przy okazji można dowiedzieć się, co robili piłkarze na… Saharze, która drużyna grała kiedyś w bordowych strojach, kto opowiadał blubry w przerwie meczu, gdzie znajdowały się pierwsze stadiony obu klubów i co znaleziono podczas przebudowy Stadionu Poznań – dodaje.

– Gra miejska eksponująca najistotniejsze miejsca Poznania związane z „Kolejorzem” to świetna atrakcja, będąca kolejnym punktem kalendarza obchodów stulecia klubu. A także kolejny przykład udanej współpracy Lecha i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.  Niewiele jest w Polsce klubów gdzie identyfikacja kibiców z miastem i regionem jest tak silna i tak mocno podkreślana. Lech na stałe wrósł już w tkankę miejską Poznania stając się jedną z najbardziej znanych i charakterystycznych instytucji miasta. Zapraszam do zabawy młodszych i starszych, zarówno fanatycznych kibiców, jak i tych, którzy przygodę z kibicowaniem dopiero zaczynają lub chcą zacząć – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.

– Gra miejska „#WARTOwiedzieć” powstała z okazji obchodów 110-lecia Warty Poznań. Jesteśmy jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce i chcemy, aby jak najwięcej kibiców poznało naszą bogatą historię – mówi Karolina Kowalczyk, koordynatorka projektów marketingowych w Warcie Poznań. – Integralną częścią tej historii są wydarzenia ważne nie tylko z perspektywy lokalnej, ale i ogólnopolskiej. Dlatego uważamy, że #WARTO wziąć udział w grze i poprzez dobrą zabawę poszerzyć swoją wiedzę – dodaje i podkreśla: – Słowa podziękowania należy skierować również do PLOT, której pomoc przy organizacji całej inicjatywy była nieoceniona.

Rozwiązaniem każdej z gier jest hasło końcowe. Dla pierwszych 50 osób, które ukończą każdą z gier i wpiszą się na listę zwycięzców na specjalnej stronie internetowej, przewidziano nagrody – ze strony Lecha Poznań będzie to specjalna edycja szalika klubowego celebrująca rok stulecia oraz mistrzostwa Polski. W przypadku Warty Poznań do zdobycia jest 50 biletów na mecz ligowy z Jagiellonią Białystok (15 października w Grodzisku Wlkp.)

Karty do gier można otrzymać bezpłatnie w punktach informacji turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Poznaniu na Starym Rynku 59 i Placu Kolegiackim 17. Grę „Z Dębca na Bułgarską” otrzymają też wszyscy klienci sklepu Stacja Kolejorz na Stadionie Poznań. Z kolei karty do gry „#WARTOwiedzieć” będą dostępne na Zielonej Wyspie Warty Poznań w Centrum Handlowym King Cross przy ul. Bukowskiej.

Karty można też bezpłatnie pobrać ze strony www.gryturystyczne.pl i samodzielnie wydrukować.

#WARTOwiedzieć – gra turystyczna na 110. urodziny Warty Poznań: www.gryturystyczne.pl/warta
Z Dębca na Bułgarską – gra turystyczna na stulecie Lecha Poznań: www.gryturystyczne.pl/lech

(Visited 83 times, 1 visits today)

Leave a Reply