Nocny pościg ulicami Poznania! Pijany kierowca jechał dostawczym busem łamiąc wszelkie przepisy!

Operator monitoringu miejskiego doprowadził do zatrzymania przez Policję pirata drogowego. Pijany, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, jechał dostawczym busem łamiąc wszelkie przepisy!
Godz. 3:58 – uwagę operatora monitoringu miejskiego zwróciło jadące pod prąd ul. Wielką dostawcze auto. Samochód z dużą prędkością kierował się w stronę skrzyżowania z ulicą Garbary, gdzie wykonał ryzykowny manewr – ominął prawidłowo jadący samochód i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle w kierunku ulicy Estkowskiego, i dalej do ronda Śródka. Operator, korzystając z dostępu do sieci kamer szybko znalazł busa na stacji benzynowej. Tam kierowca i jego pasażer kupili piwo, zatankowali samochód i uciekli nie płacąc za paliwo. Piraci drogowi zostali zatrzymani przez Policję na ul. Estkowskiego.

Mężczyźni byli w stanie upojenia alkoholowego, a kierowca dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawę prowadzi Policja.    

Tym razem dzięki spostrzegawczości operatora monitoringu i szybkiej reakcji patrolu policji nie doszło do tragedii.

W 2018 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali straży miejskiej i policji 9428 zaobserwowanych zdarzeń wymagających interwencji. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 395 osób, sprawców przestępstw i wykroczeń, w tym 10 osób poszukiwanych listami gończymi. /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 318 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz