Nietypowe zdarzenie strażaków z JRG-3

Służba w szeregach PSP to przede wszystkim działanie dla bezpieczeństwa obywateli i ratowanie ich życia, jednak równie ważne jest dla Nas zdrowie zwierząt, które bywają nieraz bardzo zależne od człowieka. Potwierdzeniem tego było nietypowe zdarzenia do którego doszło 2 maja br.
Na terenie zakładu UNILEVER dzikie zwierzę w panice zakleszczyło się między prętami ogrodzenia. Akcja z pozoru dosyć prosta, nie mogła zostać przeprowadzona w sposób lekkomyślny. Rozwarcie prętów mogło spowodować, że zwierzę uciekłoby przez biegnącą wzdłuż ogrodzenia jezdnię i zagroziło kierowcom. Na pomoc przyjechał myśliwy z Centrum Zarządzania Kryzysowego z Poznaniu, który określił stan zwierzęcia, unieruchomił, pozwolił Strażakom zająć się uwalnianiem Jelonka, a następnie bezpiecznie przewiózł do okolicznego lasku i uwolnił.
Tego typu zdarzenia przynoszą wiele satysfakcji Ratownikom, którzy widzą, że ich praca ma największy sens wtedy, kiedy przynoszą pomoc najbardziej bezradnym. Bez względu na to czy są to ludzie czy zwierzęta zawsze wkładamy działania 100% zaangażowania.

Zdjęcia – mł. kpt. Budzyński
Tekst – asp. Sierant

(Visited 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz