Nietrzeźwy za kierownicą zatrzymany dwa razy w ciągu kilku godzin.

W sobotę policjanci ruchu drogowego dwukrotnie zatrzymali tego samego kierowcę, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.


W sobotnie przedpołudnie patrol ruchu drogowego w Starych Oborzyskach  zatrzymał 28-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano trzeźwej osobie, którą wskazał zatrzymany kierowca.

Nie minęły jeszcze trzy godziny, a już odebraliśmy kolejne zgłoszenie, że po Starych Oborzyskach jeździ fiat seicento, którego kierowca może być nietrzeźwy. Wysłany patrol w Betkowie zatrzymał opisany pojazd. Jak się okazało fiatem kierował ten sam mężczyzna, który został zatrzymany przez inny patrol kilka godzin wcześniej. Samochód nie posiadał tablic rejestracyjny, był poobijany, a na jednym kole brakowało opony.

Kierowca został zatrzymany, a samochód odholowany na policyjny parking. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gm. Czempiń. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie również za kilka popełnionych wykroczeń.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(Visited 734 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz