Nieletni narozrabiali – odpowiedzą przed sądem

Czterech nieletnich mieszkańców gminy Jarocin odpowie przed Sądem dla nieletnich za złamanie kilku drzew. Pomimo braku monitoringu, sprawcy uszkodzenia mienia zostali namierzeni przez Policję dzięki czujnemu oku mieszkańców.

20 maja br. Policja w Jarocinie poinformowana została o złamaniu pięciu drzew lipy. Drzewka zostały całkowicie zniszczone poprzez ich złamanie. Straty, jakie poniósł ich właściciel, a jest nim Gmina Jarocin, wyniosły łącznie 3,5 tys. złotych.

Pomimo, iż miejsce, w którym doszło do zdarzenia, nie jest objęte miejskim monitoringiem, sprawców udało się bardzo szybko namierzyć. A wszystko dzięki czujności i spostrzegawczości kilku mieszkańców ulicy, na której drzewa rosły. Osoby te zapamiętały wygląd osób, które mogły mieć coś wspólnego z tym czynem, oraz podały przypuszczalne miejsce zamieszkania jednej z osób.

Policjanci szybko ustalili, kim są podejrzani o brak empatii do przyrody. Okazali się nimi czterej młodzi mieszkańcy gminy Jarocin w wieku 14 i 15 lat. Okazało się, że zaczęli od jednego drzewka na początku maja. Później złamali dwa kolejne, a w miniony piątek jeszcze dwa. 

Nieletni zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynów karalnych z art 288 kk. Całość materiałów zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Jarocinie – Wydział Rodzinny i Nieletnich.

(Visited 843 times, 1 visits today)

Leave a Reply