Najwyższy budynek Poznania nie tylko dla największych. AND2 wprowadza rozwiązania dla mniejszych, ale mocnych graczy

W najwyższym budynku Poznania swoją siedzibę będą miały międzynarodowe, rozpoznawalne korporacje i polskie firmy z silną rynkową pozycją. W prestiżowymbiurowcu AND2 powstaje także przestrzeń biurowa przeznaczona dla mniejszych, ale mocnych graczy.

Nowe potrzeby rynku biurowego
 –W ostatnim czasie obserwujemy większe zainteresowanie najemców nieco mniejszym metrażem biura. Na pierwszym planie pozostaje elastyczność, optymalizacja kosztów i efektywne wykorzystanie zajmowanej powierzchni. Jednocześnie coraz więcej mniejszych firm decyduje się przenieść swoje biuro do nowoczesnych obiektów takich jak AND2 z uwagi na jakość przestrzeni, której nie są w stanie uzyskać w starszych budynkach– mówi Weronika Hulińska, Senior Consultant w dziale biurowym agencji doradczej CBRE.

Pandemia i zmiany w modelu pracy zwiększyły potrzebę optymalizacji kosztów i efektywnego wykorzystania biur. Firmy teraz inaczej postrzegają przestrzeń biurową, która musi integrować zespół i wzmacniać kulturę organizacyjną. Hybrydowy model pracy wymaga elastycznego podejścia i dostosowania biur do różnych potrzeb. Rośnie zainteresowanie mniejszymi, ale wysokiej jakości powierzchniami, które wspierają motywację pracowników i wzmacniają wizerunek firmy. –Dobrze zaprojektowane i przemyślane biuro wpływa na lepszą efektywność pracowników i może być jednym z elementów wzmacniających kulturę organizacji – dodaje Weronika Hulińska z CBRE.

AND2 dla dużych i małych biznesów

W najwyższym budynku Poznania swoją siedzibę będą miały międzynarodowekorporacje i polskie firmy z silną rynkową pozycją. W prestiżowym biurowcu AND2 powstaje także przestrzeń biurowa przeznaczona dla mniejszych, ale mocnych graczy.

–Poznań jest miastem przedsiębiorców, w którym zlokalizowanych jest wiele prężnie rozwijających się firm, które, choć nie potrzebują dużej powierzchni biurowej, nadal chciałyby prowadzić swoje biura w prestiżowej, dogodnej lokalizacji w nowoczesnym budynku, zapewniając swoim pracownikom najwyższe standardy.Nowa oferta sprawia, że AND2 stanowić będzie miks najemców, który odzwierciedla ducha miasta i charakter biznesu w Poznaniu. AND2 staje się przestrzenią dla międzynarodowych, rozpoznawalnych korporacji, polskich firm giełdowych, jak i prężnie rozwijających się, wyspecjalizowanych lokalnych biznesóworaz profesjonalistów korzystających z coworkingu – mówi Adam Trybusz, prezes zarządu Andersia Property sp.z o.o.

W AND2 przygotowywana jest bowiem przestrzeń multi-tenant, czyli piętro przystosowane dla kilku najemców.

 –Przestrzeńmulti-tenant odpowiada potrzebom mniejszychpodmiotów. Ta propozycja cieszy się zainteresowaniem efektywnie rozwijających się, wyspecjalizowanych zespołów i mocnych marek nie tylko poznańskich, ale także polskich– wyjaśniaPiotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący AND2.

Przestrzeń multi-tenant w AND2

Rozwiązanie multi-tenant ma odpowiadać nowym potrzebom rynku biurowego.

Koncepcja tego rozwiązania jestnaszą odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku biurowego. Otrzymywaliśmy liczne zapytania na mniejsze powierzchnie, co dało nam do zrozumienia, że poznański rynek liderów, właśnie tego potrzebuje, dlatego zdecydowaliśmy się opracować odpowiednią przestrzeń i przeznaczyćna nią dwa piętra AND2. Biura cieszą się już dużym zainteresowaniem i trwają negocjacje umów– zdradza Piotr Trybusz.

Przestrzeń multi-tenant będzie się znajdować na piątym i szóstym piętrze biurowca AND2. Zapełnią ją lokale o wielkości od 130 do 330 mkw., które będzie możnaze sobą łączyć dla uzyskania większej powierzchni.

AND2 – lokalizacja dla liderów

Powstający w centrum Poznania 25-kondygnacyjny biurowiec AND2 jest najwyższym budynkiem w mieście i największym biurowcem w Wielkopolsce. Zlokalizowany przy Placu Andersa, finalizuje kompleks biurowo-hotelowo-usługowy realizowany od 25 lat przez Von der Heyden Group i Miasto Poznań. AND2 to pionierska koncepcja, nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania.Na biuro w najwyższym budynku Poznania decyduje się coraz więcej firm. Do grona najemców dołączyły już m.in. międzynarodowa korporacja, firma z branży IT oraz jedna z największych sieci medycznych.

 

 

(Visited 98 times, 1 visits today)

Leave a Reply