Na ratunek uwięzionej krowie

15 czerwca o godzinie 22.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o krowie, która wpadła do zbiornika z nieczystościami  w miejscowości Przytocznica. Ze zgłoszenia wynikało, że właściciel zwierzęcia nie jest w stanie sam mu pomoc, dlatego poprosił o pomoc straż pożarną.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy krowę w zbiorniku na nieczystości przy budynku gospodarczym, zwierzę było przytomne natomiast nie było w stanie samodzielnie wyjść ze zbiornika.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzanym rozpoznaniu, strażacy przy użyciu piły do cięcia betonu poszerzyli otwór zbiornika wycinając fragment betonu w celu dotarcia do zwierzęcia i swobodnego działania przy zbiorniku. Ratownicy wykorzystali węże pożarnicze oraz maszyny rolnicze do ewakuacji krowy na powierzchnię. Dzięki sprawnemu działaniu strażaków oraz właściciela zwierzę wróciło całe i zdrowe do stada. Na miejscu zdarzenia działał jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Doruchowa oraz 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Ostrzeszowa.

Opracowanie: mł. ogn. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: KP PSP Ostrzeszów/kppsp-ostrzeszow/

(Visited 10 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz