NA „PODWÓJNYM GAZIE” CHCIAŁA POĆWICZYĆ JAZDĘ SAMOCHODEM PRZED EGZAMINEM NA PRAWA JAZDY

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego obornickiej komendy wyeliminowali z ruchu drogowego pijaną 22-latkę, która uczyła się jeździć samochodem, a obok niej trzeźwy pasażer. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.


Pomimo wielu tragedii rozgrywających się na drodze i apeli o ostrożną i trzeźwą jazdę nadal zdarzają się kierowcy, którzy swoją jazdę samochodem poprzedzają piciem alkoholu.

We wtorek 2 czerwca br.oborniccy policjanci patrolując ulice Obornik zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki BMW. W trakcie badania trzeźwości alkomat wskazał u niej prawie 1,5 promila alkoholu  w organizmie. Ponadto 22-latka nie posiadała prawa jazdy. Obok kierującej siedział pasażer – właściciel pojazdu, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia.

Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła, tym że chciała poćwiczyć jazdę przed egzaminem na prawo jazdy. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

(Visited 227 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz