NA NIETRZEŹWO PO AUTOSTRADZIE A2. Łotysz jechał na podwójnym gazie.

Jak nietrzeźwy obywatel Łotwy chciał się poruszać po Europie swoją skanią nie wiadomo. W jego kraju można mieć do 0,25 mg alkoholu na litr w wydychanym powietrzu,


a w Polsce maksymalnie do 0,1 mg alkoholu na litr. W tranzytowej dla przejazdu Litwie kierowców zawodowych obowiązuje zero alkoholu. W Polsce Łotysz jechał na podwójnym gazie.

Nietrzeźwego Łotysza zatrzymała 16 sierpnia, na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat w Żdżarach, konińska inspektorka z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Scania z naczepą należące do przewoźnika z Łotwy miały przejść rutynową kontrolę drogową. Niestety, od 52 – letniego kierowcy, obywatela Łotwy, wyczuwalna była woń alkoholu. Poddany pierwszemu badaniu trzeźwości wydmuchał 0,29 mg alkoholu na litr, a w drugim badaniu 0,36. Kierowcę wraz z dokumentami i zestawem pojazdu przekazano patrolowi Policji w Koninie. Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem kierowanie pojazdami mechanicznymi jest dopuszczone, jeżeli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższe niż 0,1 mg alkoholu w jednym litrze. W opisanym wypadku to stężenie było wyższe od 0,25 mg/l i wskazywało na stan nietrzeźwości zatrzymanego.
 

 

(Visited 166 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz