Motorowerem z promilami

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca skutera zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Materiały sprawy zostaną wkrótce przekazane do sądu.


Kierujący jednośladem został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Kalisza. Uwagę policjantów zwróciło nietypowe zachowanie kierującego skuterem, który jeździł drogą tam i z powrotem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą motoroweru siedział 29-letni mieszkaniec Kalisza. Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kaliszanin tłumaczył policjantom, że wsiadł na skuter ponieważ dzień wcześniej spożywał alkohol i chciał się przewietrzyć.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to niepodważalne zasady, którymi powinni kierować się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Należy mieć również świadomość, że bezmyślne zachowania wiążą się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim mogą stać się przyczyną tragedii wielu osób i ich rodzin. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tego typu lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego!

/kalisz.policja.gov.pl/

(Visited 209 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz