Młody, 18-letni kierowca stracił prawo jazdy. Doprowadził do bardzo poważnej kolizji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali uprawnienia do kierowania 18-letniemu kierowcy, który doprowadził do poważnej kolizji. Kierowane przez niego audi nie raczej nadaje się do użytku.


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około 9:00 w sobotę 27 stycznia w miejscowości Boguszyczki w gminie Wierzbinek. 18-letni mieszkaniec gminy Izbica Kujawska kierując audi a4 jechał zbyt szybko i stracił panowanie nad samochodem tuż przed skrzyżowaniem. Wraz z nim podróżowała jego 18-letnia koleżanka.

Młody kierowca odebrał prawo jazdy niespełna 3 tygodnie temu i jak podkreślają policjanci po prostu przeszacował swoje umiejętności. Jednak jego brawura mogła doprowadzić do tragedii. Kiedy zauważył, że nie zdoła wyhamować przed skrzyżowaniem, zaczął hamować hamulcem awaryjnym, co spowodowało, że kierowane przez niego audi odwróciło się bokiem i z impetem uderzyło w duży betonowy słup energetyczny.

Nikt na szczęście nie ucierpiał w tym zdarzeniu, ale od tragedii młodych ludzi dzieliło naprawdę niewiele. Uderzenie w słup było na tyle silne, że tył audi został kompletnie zniszczony. To auto najprawdopodobniej nigdy już nie wróci do ruchu na drodze – a przynajmniej nie powinno.

Za spowodowanie kolizji drogowej przepisy przewidują ukaranie kierowcy mandatem karnym, ale ze względu na bardzo duże zagrożenie, jakie stworzył młody kierowca, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i sporządzą przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu, który też zdecyduje o długości okresu, na jaki 18-latek straci prawo jazdy
(Visited 493 times, 1 visits today)

One thought on “Młody, 18-letni kierowca stracił prawo jazdy. Doprowadził do bardzo poważnej kolizji.

  • 17 sierpnia, 2020 at 6:01 pm
    Permalink

    No cóż, tak jeżdżą q Izbicy Kujawskiej!!!! Brawo kurlapscy

    Reply

Dodaj komentarz