Kierowca Mercedesa przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli, był pijany, usłyszał zarzuty!

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego KPP Krotoszyn w pościgu zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.


Mieszkaniec Krotoszyna kierował osobowym Mercedesem, będąc pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Policjanci z krotoszyńskiej drogówki pełnili służbę radiowozem oznakowanym w Krotoszynie na drodze wojewódzkiej nr 444. Kwadrans przed godz. 20 zauważyli pojazd poruszający się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze wykonali pomiar, który wykazał, że kierujący Mercedesem porusza się w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie. Przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Użyli sygnałów błyskowych i dźwiękowych, jednak nie przyniosło to skutku. Mężczyzna wjechał na teren jednej z posesji i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi nie odpuścili i kilkaset metrów dalej zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapewne to był główny powód podjęcia próby ucieczki przed policjantami. Nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy zostało zatrzymane. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed Sądem. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
(Visited 139 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz