Mistrzostwa Wielkopolski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 20 i 23 w Nowym Tomyślu

W sobotę 8 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów, odbyły się mistrzostwa okręgu, czyli wszystkich klubów Wielkopolski do lat 20 i 23. Zawody te były ostatnim sprawdzianem dla grupy juniorów do lat 20 przed mistrzostwami Polski, które rozpoczną się za trzy tygodnie w Łukowie. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl na mistrzostwach reprezentowała będzie szóstka zawodników, którzy udanie zaliczyli w sobotę sprawdzian. W mistrzostwach Wielkopolski indywidualnie wśród kobiet zwyciężyła Paulina Kudłaszyk, która w kat do 48 kg wyrwała 57 i podrzuciła 70 kg, natomiast wśród mężczyzn wygrał również zawodnik z Nowego Tomyśla, Radosław Jarnut z wynikiem 310 kg w dwuboju. W klasyfikacji drużynowej  zdecydowanie wygrała ekipa „Budowlanych – Całus”.
W niedzielę odbyły się zawody dla najmłodszych, czyli do dwunastego roku życia – Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne. Wystartowało w nich dwadzieścioro uczestników z czego aż czternastka reprezentowała nowotomyski klub. Startowali również młodzi adepci ciężarów z Zamku Gołańcz i Poznańskiego Rebook Crosffit.
W wielobojach atletycznych rozgrywa cztery konkurencje: Bieg 4 x 10 metrów, trójskok w dal, rzut piłką lekarską i jeden z bojów ciężarowych (rwanie albo podrzut). Ważne jest jednak to, że przy tak młodych zawodnikach, nie liczy się udźwignięty ciężar, a technice z jaką bój został wykonany, a to oceniają sędziowie ciężarów. W nowotomyskich zawodach dzieci pokazywały swój styl w boju rwania.
Dla wielu z tych młodych ludzi, jest to często pierwsza okazja do rywalizacji podczas zawodów. Najlepiej zaprezentowali się i zostali ocenieni zawodnicy nowotomyskiego klubu. Wśród chłopców był to Adrian Krupa, a wśród dziewczynek Patrycja Górna. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy gadżet. Po zawodach wszyscy mogli posilić się pyszną zupą, przygotowaną przez restaurację „Kopernik” a na deser były jogurty z nowotomyskiego Top Tomyśl. Takie zawody są również swoistymi wewnętrznymi eliminacjami, do startu tych młodych ludzi w Ogólnopolskich Wielobojach Atletycznych.
(Visited 320 times, 1 visits today)

Leave a Reply