Mistrz Taekwondo w szeregach Wielkopolskiej Policji

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu st. post. Bartosz Kołecki pod koniec sierpnia br. reprezentował Polskę podczas Letniej Uniwersjady na Tajwanie. Zawody odbyły się w dniach 19-30 sierpnia w Tajpej. Bartosz stanął na podium. Do Polski wrócił z brązowym medalem.


Uniwersjada Letnia to zawody sportowe rozgrywane w 22 dyscyplinach, organizowane pod egidą Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego. W tegorocznych zawodach, które odbyły się w dniach 19-30 sierpnia w Tajpej na Tajwanie, udział wzięło ponad 12 tysięcy sportowców z ok. 150 krajów. Polskę reprezentowała 200-osobowa grupa młodych sportowców. Wśród nich znalazł się policjant z poznańskiego Oddziału Prewencji Policji, a także student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Bartosz Kołecki, który w dyscyplinie taekwondo olimpijskie (kategoria do 87 kg) zdobył brązowy medal.

To jedno z wielu osiągnieć sportowych policjanta, który od 2010 roku jest reprezentantem Kadry Narodowej w taekwondo. Jako młody sportowiec ma ogromne doświadczenie udziału w zawodach najwyższej rangi. Brał udział w Mistrzostwach Świata: w Meksyku (2013), Rosji (2015), Korei Południowej (2017) oraz Mistrzostwach Europy: w Wielkiej Brytanii (2012), gdzie zajął trzecie miejsce oraz w Szwajcarii (2016). Zawody na Tajwanie to nie pierwszy jego udział w Letniej Uniwersjadzie. W 2015 roku w Korei Południowej zajął 5. miejsce. Według Rankingu Światowej Federacji Taekwondo jest 22. zawodnikiem na świecie.

Bartosz jest poznaniakiem, ma 26 lat, od 2 lat służy w szeregach wielkopolskiej Policji. Przygodę ze sportem rozpoczął we wczesnym dzieciństwie. Najpierw trenował piłkę nożną, jednak z czasem okazało się, że to sporty walki są jego powołaniem. Zamiłowanie do aktywności fizycznej zadecydowało o kierunku jego edukacji. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu oraz poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie studiuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją wiedzę i umiejętności efektywnie wykorzystuje w służbie m.in. jako instruktor taktyk i technik interwencji policyjnych.

Bartosz nie ukrywa, że bez wsparcia, pomocy i wyrozumiałości przełożonych nie byłby w stanie swojej pasji, w tym częstych i wyczerpujących treningów, pogodzić ze służbą w Policji. To – jak sam podkreśla – stanowi dla niego dodatkową motywację do pracy nad jeszcze lepszymi sportowymi wynikami.  Marzeniem policjanta jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku.

Tymczasem w piątek, 15 września w Warszawie rozpocznie się dla Bartka kolejny etap sportowej rywalizacji.  To zawody z cyklu Pucharu Świata – Taekwondo Polish Open – Warsaw Cup.

Już teraz mocno trzymamy kciuki!

Iwona LiszczyńskaTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Zdjęcia – archiwum prywatne


(Visited 160 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz