Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Sylwii Kordylas z CKiW OHP w Pleszewie

Medal Komisji Edukacji Narodowej 

Sylwia Kordylas -kierownik Pionu Organizacyjno-Szkoleniowego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie jako jedyna reprezentantka Ochotniczych Hufców Pracy w Wielkopolsce otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej.


Jest jedną z 12 osób w kraju, które dostały to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji za wyróżniającą się działalność na  rzecz OHP. W imieniu minister Anny Zalewskiej  wręczył je Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to  odznaczenie  nadawane  za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Jest przyznawany od 1956 roku wybitnym postaciom, które zasłużyły się dla edukacji. Wśród nich są m.in. twórcy literaccy, nauczyciele odznaczający się wyjątkowym i nowatorskim podejściem do pracy w oświacie, działacze społeczni, autorzy wybitnych dzieł popularnonaukowych, telewizyjnych , filmowych, którzy swoimi pracami

wpływają na rozwój i edukację młodzieży.

Sylwia Kordylas w CKiW OHP w Pleszewie pracuje od 23 lat. Zajmuje się m.in. szkoleniami młodzieży i dorosłych, jest też doradcą zawodowym. W swojej pracy zawodowej stawia na rozwiązania, które zachęcają podopiecznych Centrum  do nauki i inwestowania w swoją przyszłość.

– Bardzo się cieszę z odznaczenia KEN, bo to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez

Ministerstwo Edukacji. Jest to też w pewien sposób ukoronowanie mojej dotychczasowej pracy  zawodowej. – powiedziała Sylwia Kordylas.

Okazją do uroczystego wręczenia medali była Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkoleniowego

OHP, która  odbyła się w krakowskim Centrum Jana Pawła II – patrona OHP. A uczestniczyli

w niej  m.in. Komendant Główny OHP Marek Surmacz , zastępca KG Renata Wicha, Duszpasterz

Krajowy OHP ks. prałat Jarosław Sroka, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer,

dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie dr Magdalena Kowalska-Musiał.

Nie zabrakło również  przedstawicieli władz samorządowych, członków Rady Programowej

Małopolskiej WK OHP oraz młodzieży i kadra OHP wraz z wojewódzkimi komendantami i

duszpasterzami z całego kraju.

– Pani Sylwia Kordylas jest drugą osobą pracującą w naszym Centrum, która  otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej. W 2011 roku takie odznaczenie przyznano  wicedyrektor CKiW pani Wiesławie  Wawroskiej. Jako dyrektor nie ukrywam, że  to dla mnie  również ogromne wyróżnienie, że przedstawiciele kadry z pleszewskiej placówki otrzymują najwyższe dla pracowników edukacji odznaczenia. Radość jest tym większa, że do  odznaczenia medalem KEN zgłoszono aż pięćdziesięcioro kandydatów z całej Polski, a  wybrano tylko dwanaście osób.– dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP  w Pleszewie.

Sylwia  Kordylas Jest absolwentką  Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, ukończyła   studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego  w Kaliszu, studia podyplomowe  na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne, studia podyplomowe o profilu Audyt  w jednostkach sektora finansów publicznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Czytaj również …
(Visited 171 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz