Powitali nowych kolegów – Otrzęsiny w OHP w Pleszewie

Powitali nowych kolegów 
W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyło się przyjęcie w szeregi społeczności OHP nowo przyjętych uczestników. Tak zwane „otrzęsiny” przebiegały pod hasłem „Wyspa Piratów”. 


Powitanie w humorystycznej formie przygotowała grupa teatralna „WULKAN”, która koniecznie chciała powitać swoich nowych kolegów w nietypowy sposób. I tak zabawa rozpoczęła się przekroczeniem przez „piracką hordę” progów szkoły, która natychmiast zajęła się poszukiwaniem pierwszoroczniaków i wyznaczaniem im zadań do wykonania.

– Atmosfera była naprawdę przyjazna i wesoła. Nie było osoby, na twarzy której nie gościłby uśmiech. I nie ma się czemu dziwić, bo uczniowie ze starszych roczników bardzo się postarali, żeby było zabawnie. – tłumaczy Monika Graczyk, opiekunka grupy teatralnej.

A jak wyglądały same otrzęsiny? Naczelny „Pirat Czarnobrody” w asyście swoich poddanych wyprowadził na zewnątrz grupę osób powiązanych sznurem. Przygotowano dla nich kilka zadań, w tym tradycyjne już pojenie mlekiem i szukanie skarbów w kisielu. Pod koniec dnia odczytane zostało przez Naczelnego Pirata ślubowanie, które „pierwszoroczniaki” w skupieniu powtarzali. Kulminacyjnym momentem imprezy było pasowanie na pełnoprawnego uczestnika CKiW OHP, a dokonała tego dyrektor szkoły działającej przy CKiW OHP – Izabela Werner.

Powitanie na wesoło nowych uczestników CKiW OHP w Pleszewie to już wieloletnia tradycja w Centrum. Co roku nowi uczestnicy przechodzą tzw. „chrzest” i co roku wygląda on inaczej.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 57 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz