18 Poznań Maraton 2017 [WYNIKI] Biegacze zostawili swój ślad w Poznaniu

Ponad 7 tysięcy osób wystartowało w 18. Poznań Maraton. Najszybciej 42,195km pokonał Ukrainiec, Mykola Iukhymczuk, który prowadził od startu i wyprzedził drugiego, reprezentującego Kenię, Boniface Wambua Nduva, o ponad 3 minuty. Najlepszy z Polaków, Kamil Dobrowolski, uplasował się na piątym miejscu.– Zawodniczki i zawodnicy reprezentujący 29 krajów z całego świata. Chciałbym was, w imieniu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, serdecznie powitać w Poznaniu. Nawiązując do tegorocznego hasła „Pozostaw swój ślad w Poznaniu” chciałbym poprosić i powiedzieć – zróbcie to! Zostawcie tutaj swój ślad, bo warto. Ogłaszam otwarcie 18. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Powodzenia – powiedział Andrzej Białas, dyrektor gabinet Prezydenta Miasta Poznania.

Sygnał do startu dał biegaczom wystrzałem z pistoletu Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

Zawodnicy na wózkach wystartowali około 9:41, a niecałe pięć minut później ruszyli biegacze. Pierwszy na mecie pojawił się Rafał Wilk, który z czasem 01:03:53 zwyciężył w kategorii wózków łańcuchowych. Najlepszą kobietą w tej kategorii została Anna Oroszova z czasem 01:22:00.

Najszybszym biegaczom pokonanie 42,195km zajęło trochę więcej czasu. Rekord świata na tym dystansie wynosi obecnie 2:02:57 i został pobity 3 lata temu podczas maratonu berlińskiego. Mykola Iukhymczuk pokonał trasę poznańskiego biegu w 2:14:30.

 

Wszystkie wyniki :

 

http://live.sts-timing.pl/mp2017/ 

oraz

http://marathon.poznan.pl/

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl


 

Poznań Maraton 2017 nie wystartował … o czasie

18. PKO Poznań Maraton nie rozpoczął się o planowanym czasie . Policja miała szereg zastrzeżeń w kwestii bezpieczeństwa.  Bieg wystartował z około godzinnym opóźnieniem. Uwagi policji do organizatorów biegu : zabrakło odpowiedniego
  zabezpieczenia trasy. Zastrzeżenia budziła też obsługa biegu.
– Organizatorzy nie przygotowali właściwie biegu. Jeden z ochroniarzy był pod wpływem alkoholu. Zastrzeżenia były też do innych osób wynajętych do zabezpieczenia trasy – wiele z nich to obcokrajowcy, którzy, jak się okazało, nie potrafią porozumiewać się w języku polskim – wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – Trzeci powód to niewłaściwe przygotowanie trasy. W kilku miejscach zabrakło fizycznych zapór zabezpieczających trasę biegu – dodaje. /Głos Wielkopolski/

KOMUNIKAT

Organizatorzy 18. PKO Poznań Maratonu wyrażają ubolewanie z powodu zaistniałej na starcie sytuacji. Informujemy, że wraz z Wielkopolską Policją i firmą odpowiadającą za zabezpieczenie trasy – Victory zostały podjęte kroki w celu wyjaśnienia sprawy opóźnienia rozpoczęcia zawodów.

Pierwsze spływające do nas informacje pokazują, że Wielkopolska Policja była zmuszona do przeprowadzenia kolejnego odbioru trasy, co przełożyło się na ostateczne opóźnienie startu zawodów. Wątpliwości Wielkopolskiej Policji dotyczącej zabezpieczenia wykonanego przez firmę Victory musiały być zweryfikowane przez Organizatorów 18. PKO Poznań Maratonu. Najważniejsze dla Organizatorów jest zapewnienie maksymalnego zabezpieczenia zdrowia i życia Uczestników, co pokazywaliśmy w ostatnich siedemnastu edycjach poznańskiej imprezy biegowej.
Organizatorzy prowadzą działania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i konieczne do tego jest uzyskanie ostatecznych, szczegółowych raportów od Wielkopolskiej Policji oraz firmy Victory.
W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy przeprosić wszystkich uczestników za utrudnienia i niedogodności spotkane na starcie zawodów.

Tak było w roku ubiegłym …
This slideshow requires JavaScript.

17.PKO Poznań Maraton. Foto Adam Ciereszko

17.PKO Poznań Maraton. Foto Przemysław Szyszka(Visited 2 911 times, 1 visits today)

Leave a Reply