Maltanka i linie turystyczne na razie nie pojadą

Od lat na przełomie kwietnia i maja uruchamiana była Kolejka Parkowa Maltanka. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie wyjedzie ona na trasę w tym terminie. Przesunięte zostało również otwarcie sezonu linii turystycznych: tramwajowej i autobusowej, obsługiwanych historycznym taborem.


– W trosce o zdrowie pasażerów oraz ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o przesunięciu terminu uruchomienia Kolejki Parkowej Maltanka – informuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań. – Wąskotorówka, która od lat stanowi ogromną atrakcję dla mieszkańców i przyjezdnych, na razie nie wyjedzie na tory. MPK Poznań na bieżąco jednak monitoruje sytuację – gdy tylko okoliczności pozwolą na uruchomienie Maltanki – poinformujemy o tym.

Jednocześnie wstrzymana została tegoroczna inauguracja linii turystycznych, które zwykle wyruszały na trasy w ostatni weekend kwietnia. Obsługiwane historycznym taborem linie: tramwajowa nr 0 i autobusowa nr 100 – jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego – nie będą funkcjonować w maju i czerwcu.

MPK, ZTM/poznan.pl/

(Visited 105 times, 1 visits today)

Leave a Reply