LPR zabrało poszkodowanego do szpitala

1 lipca 2024 r. o godzinie 8.13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca wypadku drogowego w miejscowości Baranowo gm. Łubowo.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz po jednym zastępie z OSP Łubowo i OSP Mnichowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzone dwa pojazdy, które otarły się o siebie na łuku drogi (samochód ciężarowy i samochód osobowy oddalone od siebie około 100m w pozycji na kołach) – pojazdami podróżowali tylko kierowcy.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ratowniczego. Następnie strażacy przejęli poszkodowanego kierowcę busa, który był pod opieką policjantów i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego kierowcę do szpitala (strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania). Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

 

 

(Visited 140 times, 1 visits today)

Leave a Reply