LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl: Szlifowanie formy przed ważnymi startami

Zgrupowanie Reprezentacji Polski Juniorów do lat 15 i 17 odbyło się we Władysławowie w dniach 4-20.07. Już w sobotę zawodnicy wylecieli do Mediolanu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 22-29 lipca.


Do czternastoosobowego  składu, trener kadry powołał dwóch zawodników LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl, są to: Szymon Lisiak (kat +94) do lat 15 oraz Martin Stasik (kat. do 62 kg) w grupie juniorów do lat 17. Obaj Nowotomyślanie jadą do Mediolanu z szansami na medal. Martin startuje w poniedziałek 23 lipca, natomiast Szymon w piątek 28 lipca. Z doniesień trenera Marcina Lampe wiemy, że zawodnicy są świetnie przygotowani i jak powiedział – w życiowej formie. Czekamy wiec na dobre wieści z Włoch i życzymy powodzenia. We Władysławowie, oprócz zawodników nasz klub reprezentowało jeszcze dwóch trenerów – wspomniany już Marcin Lampe, oraz trener – fizjoterapeuta Łukasz Wiesiołek, który wiele lat był zawodnikiem nowotomyskiego klubu. Poza tym jest on absolwentem AWF, właśnie na wydziale fizjoterapii oraz pracownikiem znanej poznańskiej kliniki Izomed.  Doświadczenie zawodnicze, oraz wysokie kwalifikacje, jako fizjoterapeuta spowodowały, że wszyscy uczestnicy zgrupowania, bardzo cenili sobie zabiegi i doradztwo Łukasza.
W sobotę rozpoczął się również obóz kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów w Mielnie. Wsród młodzików „budowlanych – Całus” reprezentuje ośmioro zawodników, natomiast w grupie juniorów jest ich czworo.
Najbardziej utytułowana zawodniczka z Nowego Tomyśla, Patrycja Piechowiak od 27 lipca do 8 sierpnia będzie szlifować formę na obozie kadry seniorskiej w Giżycku. To ważne przygotowania dla naszej zawodniczki, ponieważ już 15 września w Nowym Tomyślu odbędzie się Indywidualny Puchar Polski Kobiet, a w grudniu czeka ją start w Mistrzostwach Świata, który będzie rownież pierwszą okazją by wypracować olimpijskie kwalifikacje.
W wakacje nie zabraknie rownież obozu klubowego, który w tym roku odbędzie się w Policach pomiędzy 7 a 17 sierpnia. Mniej więcej w tym samym czasie Piotr Kudłaszyk i Paulina Kudłaszyk, na zgrupowaniu kadry do lat 20 i 23, będą się przygotowywać do startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się, jeszcze w tym roku, w Zamościu.
pierwsze zdjęcie – kadra U 15 i U 17 przed ośrodkiem COŚ we Władysławowie
pierwszy z lewej trener Kadry Wojciech Gesek, drugi asystent Marcin Lampe. Pierwszy z prawej asystent – fizjoterapeuta Łukasz Wiesiołek.
Drugie zdjecie – archiwalne zdjecie Łukasza Wiesiołka, jako zawodnika klubu.


(Visited 95 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz