LIST INTENCYJNY W SPRAWIE OBWODNICY KOŚCIANA

W piątek 9 marca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Kościanie przedstawiciele czterech samorządów podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy opracowaniu dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Kościana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308.


Podpisy pod dokumentem złożyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Kościański Bernard Turski, Wicestarosta Stefan Stachowiak, Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła i Wiceburmistrz Kościana Maciej Kasprzak.

Szacunkowy koszt opracowania dokumentacji to ok. 600-700 tys. zł. Każdy z kościańskich samorządów zadeklarował przekazanie na ten cel po 100 tys. zł. Pozostałą kwotę zapłaci województwo.

Obwodnica ma powstać na odcinku o długości ok. 4 km i połączyć drogę wojewódzką nr 308 z nowym przebiegiem drogi ekspresowej S5, przebiegając m.in. przez Pianowo oraz ul. Chłapowskiego w Kościanie. Szacowana wartość inwestycji to 50 mln zł.

Podczas spotkania w Kościanie Wicemarszałek Wojciech Jankowiak chwalił dobrą współpracę z lokalnymi samorządowcami i podkreślał, że pierwszym krokiem do obwodnicy była decyzja o budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej od miejscowości Bonikowo do nowego przebiegu drogi ekspresowej S5. Projekt tej inwestycji jest w przygotowaniu.

źródło: WZDW/Starostwo Powiatowe w Kościanie(Visited 185 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz