Lipka- policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która uprawiała i posiadała narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i Zespołu Kryminalnego Posterunku Policji w Lipce zatrzymali 22-letnią mieszkankę gminy Lipka, która w domu nielegalnie uprawiała konopie i posiadała susz roślinny. Zabezpieczono krzaki roślin konopi i ponad 1700 porcji marihuany. Właścicielka nielegalnego towaru odpowie przed Sądem.Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Powiatowej Policji w Złotowie i Posterunku Policji w Lipce, prowadząc wspólne działania ustalili, że jedna z mieszkanek gminy Lipka w miejscu zamieszkania posiada narkotyki. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji.

08 lutego br. kryminalni złożyli niespodziewaną wizytę kobiecie, gdzie podczas przeszukania domu i pomieszczeń zajmowanych przez 22-latkę, potwierdzili wcześniejsze ustalenia.

W garderobie przy jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili doniczki, w których rosły krzaki konopi indyjskich. Ponadto w jednym z pomieszczeń na podłodze ujawniono susz roślinny w ilości ponad 1700 porcji. Badanie suszu roślinnego narkotestem wykazało, że jest to marihuana.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22- letniej mieszkance gminy Lipka zarzutów. Kobieta w trakcie składanych wyjaśnień przyznała się do nielegalnej uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Narkotyki zostały zabezpieczone, a kobieta odpowie przed sądem. Przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: / zlotow.policja.gov.pl/
(Visited 984 times, 1 visits today)

Leave a Reply