Piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania

W ciągu ostatnich dni policjanci śremskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.Na trzy miesiące stracili je piraci drogowi, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.12 lutego br., o godz. 09.05, mundurowi z drogówki w Małachowie zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Kierujący autem, 34 -letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, pędził z prędkością 111 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, oraz ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

Uprawnienia do kierowania, na 3 miesiące, stracił także 41-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, który 9 lutego br., o godz. 18.15, w Borgowie kierując VW jechał z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Ten mężczyzna także został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Natomiast 8 lutego br., o godz. 13.00, w Mełpinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mieszkańcowi powiatu śremskiego, który kierując mercedesem pędził przez wieś z prędkością 118 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. 22-latek również został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Mundurowi cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

Źródło: /srem.policja.gov.pl/ 

(Visited 212 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz