Kultowe lenonki – komu pasują okrągłe okulary?

Okrągłe okulary, zwane też lenonkami, cieszą się dużym zainteresowaniem od dziesiątek lat. Trend na ten oryginalny dodatek przemija i powraca jak bumerang – aktualnie każdy miłośnik mody musi posiadać przynajmniej jedną parę oprawek, które zyskały ogromną rozpoznawalność za sprawą Johna Lennona. Zobacz, czym wyróżnia się ten model i kto wygląda w nim najlepiej.

Droga do światowej sławy

Okrągłe okulary zdobyły wielką popularność w latach 60. XX wieku – właśnie wtedy kultowy model przyjął się w kręgach subkultury hipisowskiej. Oprawki wylansowane przez brytyjskiego muzyka, Johna Lennona, tak naprawdę były znane dużo wcześniej. Zanim okrągłe okulary zawitały do świata muzyki, powszechnie nazywano je „windsor” – był to jeden z ulubionych modeli Anglików, jednak ten trend nie sięgał poza granice wyspiarskiego kraju. Aktualnie lenonki są kojarzone z estetyką boho oraz fanami muzyki rockowej. Wyjątkowe oprawki mają duży potencjał stylizacyjny, dzięki czemu łatwo dopasować je do większości outfitów. Więcej na temat historii oraz zastosowania lenonek przeczytasz w artykule: https://kodano.pl/poradnik/okulary-lenonki.html.

Komu pasują oprawki lenonki?

Okrągłe oprawki wzbudzają spore zainteresowanie, jednak wybór odpowiedniego modelu należy dokładnie przemyśleć – nie wszystkie lenonki dopasują się do każdego typu urody. Najlepiej wyglądają w nich posiadacze prostokątnej lub kwadratowej twarzy. Okrągłe krawędzie pięknie łagodzą wyraźnie zarysowaną żuchwę i sprawiają, że ostre rysy zyskują delikatne oblicze. Kobiety i mężczyźni o trójkątnej twarzy również mogą śmiało sięgać po lenonki – ich silnie wyeksponowany podbródek zostanie wygładzony, a proporcje się zharmonizują. Panowie i panie o owalnej buzi to prawdziwi szczęściarze – do ich typu urody pasuje zdecydowana większość oprawek, w tym lenonki. Jedynie posiadacze okrągłej twarzy powinni się mieć na baczności, ponieważ ten kultowy model okularów może optycznie powiększyć ich policzki.

Unikalne propozycje dla kobiet i mężczyzn

Lenonki to ciekawe akcesorium, które poprawia jakość widzenia i może służyć jako biżuteria. Liczne warianty kolorystyczne stanowią doskonałą bazę do tworzenia ciekawych stylizacji. Kobiety szczególnie chętnie bawią się okrągłymi oprawkami. Panowie zazwyczaj podchodzą do nich z małą rezerwą, ponieważ na co dzień stawiają na bezpieczne, owalne lub prostokątne propozycje. Mężczyźni powinni pamiętać, że lenonki nie zawsze oznaczają ekstrawagancję – w bogatej ofercie sklepu Kodano znajdują się zarówno klasyczne, jak i oryginalne okrągłe oprawki dla pań i panów (sprawdź https://kodano.pl/okulary-okragle.html).

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne – znajdź swojego ulubieńca

Poszukiwania wymarzonych lenonek często wymagają czasu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo okrągłych oprawek różniących się kolorem i stylem. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, na jakim modelu najbardziej nam zależy – każdy okularnik ma inne wymagania.

Lenonki dla indywidualisty

Osoby, które cenią sobie minimalizm i proste formy, chętnie wybiorą oprawki w stylu Harry’ego Pottera – okrągłe, druciane okulary korekcyjne w czarnym kolorze. Ten model najczęściej zakładają ludzie inteligentni, oczytani i opanowani. Nie każdy lubi klasyczną czerń – miłośnicy błysku mogą postawić na złote lub srebrne ramki.

Oprawki na beztroskie wakacje

Urlop to czas radości i wolności – w tym okresie porzuca się szare, nudne uniformy robocze i zakłada kolorowe ubrania oraz szalone dodatki. Nie ma bardziej efektownych okularów przeciwsłonecznych niż lenonki z lustrzanymi szkłami. Niebieskie, żółte, zielone lub różowe – wszystkie soczewki wyglądają imponująco w towarzystwie morskiej bryzy, rozgrzanego piasku oraz promieni słonecznych.

Modele lenonek w stylu wielkich gwiazd

Celebryci lubią się wyróżniać – podobnie jak najwięksi miłośnicy mody. To dla nich stworzono lenonki wychodzące poza wszelkie schematy. Okrągłe okulary korekcyjne z różowymi oprawkami? Czerwone ramki w stylu vintage? Nic trudnego! Oryginalne i barwne modele doskonale współgrają z kolorową duszą swoich właścicieli i czynią z nich prawdziwe gwiazdy każdej imprezy.

Materiał Sponsorowany

(Visited 138 times, 1 visits today)

Leave a Reply