Kręci nas bezpieczeństwo nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu

W czwartek, 11 lipca br. na wodach jeziora Błędno w Zbąszyniu policjanci z Komisariatu Policji w Zbąszyniu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Posterunku Policji w Miedzichowie wspólnie ze strażakami OSP Zbąszyń i WOPR-em w Zbąszyniu przeprowadzili piknik dotyczący szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Pokazy obejrzało około dwustu osób. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.


W czwartek, 11 lipca na jeziorze w Zbąszyniu przeprowadzono wspólne działania służb ratunkowych pod nazwą Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”. Akcję przeprowadzono z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Z zaproszenia do udziału w inicjatywie skorzystało niemal 200 osób.

Wszyscy obecni wzięli udział z specjalnie przygotowanym pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzili strażacy z OSP Zbąszyń wspierani przez policjantów z Komisariatu Policji w Zbąszyniu i Posterunku Policji w Miedzichowie. Sprawnie przeprowadzone szkolenie z resuscytacji oraz pokaz możliwości sprzętu, jakim dysponowali funkcjonariusze nagrodzone zostały przez zebranych gromkimi brawami.

Działania nie mogły się obyć bez wykładu o szeroko rozumianym bezpieczeństwie podczas pobytu nad wodą. Te jakże ważne informacje przekazywał uczestnikom spotkania Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. sztab. Marek Madaj. 

Oceniając odbiór i zaangażowanie jego uczestników, można stwierdzić, że z pewnością akcja doczeka się kontynuacji.

nowy-tomysl.policja.gov.pl

(Visited 146 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz