Kradzież w lekarskiej poczekalni – sprawcy zatrzymani

O tym, że nie warto pozostawiać wartościowych przedmiotów w lekarskich poczekalniach przekonał się młody mieszkaniec Leszna. Podczas wizyty stomatologicznej stracił portfel z zawartością, jednak policjanci szybko ustalili tożsamość sprawców i ich zatrzymali. Grozi im do 10 lat więzienia.


19 listopada br. Policja otrzymała informację, że w jednej z leszczyńskich przychodni stomatologicznych doszło do kradzieży. Podczas pobytu pacjenta w gabinecie lekarskim, dwóch oczekujących w poczekalni mężczyzn dokonało kradzieży portfela wraz z zawartością. Portfel znajdował się w kieszeni kurtki pozostawionej na wieszaku do odzieży. W jego wewnątrzu był dowód osobisty, karta płatnicza oraz kilkaset złotych.

Sprawcy po dokonaniu tej kradzieży natychmiast wyszli z poczekalni, w której oczekiwali na swojego kolegę i udali się na zakupy. Przy użyciu skradzionej karty bankowej dokonali czterokrotnie zakupów w różnych sklepach.

Policjanci ustalili tożsamość sprawców i w miniony poniedziałek (22.11.br.) zatrzymali ich. To 17 i 24-letni mieszkańcy Leszna. Usłyszeli zarzuty kradzieży portfela wraz z zawartością oraz dokonania czterech włamań na konto bankowe przy użyciu skradzionej karty płatniczej. Swoim zachowaniem narazili pokrzywdzonego na straty w kwocie ponad 500 złotych. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Monika Żymełka/leszno.policja.gov.pl/

(Visited 420 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz