Kradł paliwo ze zbiorników zaparkowanych ciężarówek

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł paliwo z zaparkowanego pojazdu ciężarowego. 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszy zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze Posterunku Policji w Białośliwiu realizowali służbę na terenie gminy. Około godziny 3 w nocy policjanci udali się na teren lokalnej stacji paliw, przy której znajduje się również parking dla pojazdów ciężarowych. Podczas patrolu mundurowi zauważyli między zaparkowanymi pojazdami stojący samochód osobowy, przy którym pozostawiony był 20-litrowy kanister oraz gumowy wężyk.

Policjanci sprawdzili dokładnie okolicę oraz podejrzany pojazd. W jego wnętrzu ukrywał się mężczyzna, który początkowo zaprzeczał, aby leżące przedmioty należały do niego. Funkcjonariusze przeszukali pojazd i odnaleźli w bagażniku kolejne 4 kanistry. 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka został zatrzymany.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że mężczyzna tej nocy dokonał kradzieży z włamaniem do zbiornika, z którego następnie przelał 100 litrów paliwa. Wiele wskazuje na to, że 31-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszy kolejny zarzut związany z kradzieżą paliwa, do której doszło kilka tygodni wcześniej.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot/pila.policja.gov.pl/

(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz