Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi.

Podziękujmy lekarzom, którzy dzielą się sercem!

16 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr. Kazimierza Hołogi. W wydarzeniu wzięli udział Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Krzysztof Kordel, Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Tematem spotkania był nowy konkurs, powołany do życia uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 10 lutego 2017 roku, będący wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. To pierwszy konkurs promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy wśród gamy konkursów ogłaszanych przez różnego rodzaju instytucje w obszarze ochrony zdrowia w kraju. Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Zależy nam na tym, aby to był konkurs dla ludzi, którzy są wdzięczni lekarzom za ich pasję i oddanie społeczeństwu i pacjentom – podkreślił Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

SONY DSC

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom. O postaci Kazimierza Hołogi, osadzając ją w kontekście wielkopolskiej tradycji pracy organicznej oraz działalności innego wybitnego społecznika, Karola Marcinkowskiego, mówił Prezes Krzysztof Kordel. – Symbole są ważne – powiedział.

Nabór kandydatów w pierwszej edycji przedsięwzięcia potrwa od 16 lutego do 31 marca 2017 roku. Wzór karty zgłoszeniowej można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki Departament Zdrowia – dokumenty do pobrania oraz ze strony Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: (zdrowie@umww.pl), faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań.

W załączeniu znajdą Państwo regulamin konkursu oraz logo, zaprojektowane przez Karolinę Wojciechowską, studentkę V roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, zwyciężczynię konkursu ogłoszonego przez Wielkopolską Izbę Lekarską.

(Visited 299 times, 1 visits today)

Leave a Reply