Konferencja prasowa posła PSL Krzysztofa Paszyka w Pile, pod Biurem Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości

Konferencja prasowa Krzysztofa Paszyka w Pile, pod Biurem Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości:

Rok temu PiS wygrało wybory głosami wsi i polskich rolników. Dziś okrutnie oszukali polską wieś forsując „piątkę Kaczyńskiego”!


Przyjmując ten szkodliwy dla rolników i przedsiębiorców projekt ustawy dwukrotnie w Sejmie i w Senacie pokazali polskiej wsi „gest Lichockiej”. Nieprawdziwa jest narracja rządu o tym, że ustawa dotyka głównie branży futerkowej. W ogromnym zakresie uderza ona w rolników, którzy nie mają nic wspólnego z hodowlą zwierząt na futra – w hodowców bydłai drobiu. Mówimy o stratach rzędu miliardów złotych, co przy poziomie zakredytowania polskich gospodarstw przyniesie wielką liczbę bankructw, zajęć komorniczych i tragedii ludzkich, rodzinnych.

Rolnicy nie oczekują że będzie się ich chwaliło wyłącznie podczas dożynek. Oczekują od polityków codziennych starań, by poprawiać, a nie pogarszać warunki pracy rolnika.

Ciągle aktualne są propozycje PSL, a więc: pozostawienie w spokoju uboju religijnego, 10-letnie vacatio legis dla branży futerkowej oraz kontrola dobrostanu zwierząt tylko pod nadzorem służb weterynaryjnych.

Za parę dni czas próby. Przyjęta przez Senat „piątka Kaczyńskiego” wróci do Sejmu. Wzywamy do opamiętania polityków partii rządzącej, oraz Prezydenta, któremu niebawem przekażemy list z apelem o odrzucenie projektu ustawy, podpisany przez tysiące rolników z całej Polski.

Zobacz również …

(Visited 139 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz